Leokadia Kwaśnik - Moje królestwo barwych plam

Pielgrzymowanie Ideą obrazu PIELGRZYMOWANIE jest przedstawienie drogi życiowej Ojca Świętego ujętej w symbolu silnie rozwiniętego drzewa. Jego mocne, zdrowe korzenie obejmują i osłaniają tę drogę i miejsca Jego pobytu . Są to: Wadowice – fasada Kościoła, drzwi Seminarium Duchownego w Krakowie, fragment dziedzińca Uniwersytetu Jagielońskiego , zarysy kościółka w Niegowici oraz zainteresowania turystyczne i artystyczne Jana Pawła II.

Te silne korzenie wyniosły Go na Tron Piotrowy.

Poeta Juliusz Słowacki przewidział ten fakt ponad 130 lat temu. W swojej twórczości literackiej ujął to tymi słowy; „... idzie papież słowiański, ludowy brat”

A potem pielgrzymowanie W liściach drzew flagi państw – miejsca pobytu Ojca Świętego – Jana Pawła II.

Zwieńczenie korony drzew stanowi przejście Świata w trzecie tysiąclecie wyrażone zielenią symbolizującą nadzieję, ze Świat stanie się lepszym.

Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,
lecz przez to to, kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innym
i”
Jan Paweł II

Przesłanie

Ideą obrazu PRZESŁANIE jest pokazanie miłości Ojca Świętego do narodów całego świata.

Z jego rąk spływa „PRZESŁANIE” miłości zawarte w symbolu wielu serc, które w nieograniczonej obfitości obejmują wszystkie kontynenty świata.

Aureola kwiatów, które swoim rodowodem sięgają twórczości ludowej, mają tu swoją wymowę, to one swoją niepowtarzalnością w naturze symbolizują prawdziwe oddanie prostego człowieka w pielgrzymowaniu do Ojca Świętego – Jana Pawła II. A koloryt kwiatów i ich zwieńczenie stanowią wymowną aurę jego uczuć za charyzmę w głoszeniu słowa bożego, za dostrzeżenie wśród pielgrzymujących biednych i pokrzywdzonych przez los.

Leokadia KwaśnikWywiad z Leokadią Kwaśnik
www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article

Od redakcji Sulechowskich Stron:
Pani Leokadia Kwaśnik odeszła od nas w dniu 18 grudnia 2011roku, pochowana została na Cmentarzu Komunalnym w Sulechowie.

Komentarze
© 2002- 2018 Sulechowskie Strony created by Sulech 22528549 (63)