Festiwal Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie

„To dla nas ogromne wyzwanie-mówi Tomasz Furtak, dyr. Sulechowskiego Domu Kultury i główny organizator festiwalu- już od września funkcjonuje biuro i strona festiwalu (dk-sulechow.com), na której to znajduje się szczegółowy program imprezy, regulamin uczestnictwa i karta zgłoszeniowa, powołane zostały Komitety Organizacyjne Festiwalu w Sulechowie i Cottbus, specjalnie na czas Festiwalu sprowadzamy wspaniały instrument, przygotowaliśmy foldery, ulotki i plakaty zapowiadające imprezę. Mamy nadzieję, iż każdy z uczestników wyjedzie niezwykle zadowolony, a Festiwal stanie się wizytówką i marką Sulechowa.”


„Głównym założeniem festiwalu jest możliwość konfrontacji młodych pianistów ze średnich szkół muzycznych z woj. Lubuskiego i Brandenburgii, doskonalenie warsztatu pianistycznego pod okiem wybitnych wirtuozów fortepianu, jak i rejestracja audio-video występów wszystkich uczestników Festiwalu. Zrezygnowaliśmy w tym roku z części konkursowej, kładąc większy nacisk na warsztatowy charakter festiwalu.” -mówi nam Daniel Grupa-kierownik artystyczny tego przedsięwzięcia.

Imprezie towarzyszyć będzie pokaz filmów o Fryderyku Chopinie, wystawa zdjęć, plakatów i programów koncertowych dotyczących Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wśród gości zaproszonych i wykładowców znajdą się takie osoby jak Zbigniew Raubo- uczestnik wielu prestiżowych konkursów pianistycznych, obecnie wykładowca w klasie fortepianu w Akademii Muzycznej w Katowicach, Jan Popis-muzykolog, dziennikarz, wieloletni komentator na antenie Polskiego Radia Programu II Konkursów Chopinowskich w Warszawie. Oprócz muzyki klasycznej, podczas Festiwalu będzie można posłuchać Tria Andrzeja Jagodzińskiego - pianisty jazzowego, zdobywcy „Fryderyka” za płytę "Chopin w barwach jesieni", które to zaprezentuje jazzowe adaptacje utworów Chopina podczas koncertu galowego w sobotę 14 listopada o godz. 19.30. Bilety do nabycia w Sulechowskim Domu Kultury w cenie 25 zł.

autor: Tomasz Furtak

Czytaj także:
Festiwal muzyki Chopina przez dwa dni zagości w Sulechowie
... Do warsztatów, które odbędą się z udziałem 10 młodych pianistów z Polski i 10 z Brandenburgii zaprosiliśmy 18 pedagogów z obu krajów - wyjaśnia Daniel Grupa, kierownik artystyczny festiwalu. - Uczestnikami będą uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych średnich szkół muzycznych...
Tekst z Gazety Lubuskiej

Czytaj także "Fryderyk Chopin w Sulechowie"
Tak się szczęśliwie złożyło, że żyjący duchem XIX wieku Sulechów, jako jedyne miasto środkowego Nadodrza miał zaszczyt gościć w swych sędziwych murach 28 września 1828 roku 18 - letniego wówczas Fryderyka Chopina. ...

Komentarze
© 2002- 2018 Sulechowskie Strony created by Sulech 22528508 (22)