Indeksowanie i pozycjonowanie serwisu
Indeksowanie i pozycjonowanie serwisu
  • Indeksowanie to proces umieszczania adresu serwisu wraz z krótkim opisem w internetowych katalogach popularnych portali internetowych i bazach danych popularnych wyszukiwarek. Polskie strony www można indeksować w serwisach: Open Directory Project, Google i innych. Internetowe katalogi i bazy danych są przeszukiwane przez wyszukiwarki internetowe po wpisaniu tz. słów kluczowych w wyszukiwarce.
  • Pozycjonowanie serwisu to ogół działań promocyjnych mający na celu wyświetlenie adresu tego serwisu na pierwszych stronach długiej listy wyszukanych serwisów, po wprowadzeniu w wyszukiwarce internetowej tz. słów kluczowych.

Obecnie większość serwisów posiadających wyszukiwarkę internetową np GOOGLE umieszcza na początku listy wyszukiwania, te serwisy dla których wykupiono czołowe miejsce na liście wyników wyszukiwania PPC - „Pay Per Click” (płacimy za każdy "klik" w link). Opisy tych serwisów pisane są pogrubioną czcionką, otoczone ramką, oznaczone słowem "reklama", itp.

Za linkami sponsorowanymi plasują się serwisy zindeksowane i przeglądnięte przez roboty (boty) wyszukujące.

Serwisy spełniające standardy W3C, uznawane za bezpieczne i zaufane - (certyfikat SSL, protokół HTTP/2) i zostały zoptymalizowane przy życiu tz. SEO (Search Engine Optimization} - które prezentują treści zgodne z opisem, plasowane są wyżej w wynikach wyszukiwania, od serwisów nie spełniających tych standardów.

Takie pozycjonowanie jest procesem długoteminowym, wymaga cierpliwości, stałej "opieki" webmastera - efekty takiej optymalizacji widoczne są dopiero po kilku tygodniach / miesiącach.

Przy okazji warto wspomnieć o działaności osób i firm które oferują właścicielom serwisów www skuteczne pozycjonowanie.
Większość z tych ofert polega na uruchamianiu ukrytych kampanii reklamowych PPC. Bywa że adres takiego serwisu po zakończeniu kampanii reklamowej wyświetla się na dużo dalszych pozycjach listy wyszukiwania, niż to było przed kampanią reklamową, co zmusza właściciela do kolejnych wydatków.
Dlatego przed przyjęciem takiej oferty nalezy bardzo dokładnie sprawdzić w jaki sposób będzie pozycjonowany serwis.

© 2007- 2021 Tworzenie serwisów RWD CMS created by Sulech 205970 (1)