Chór Cantabile - STK

Chór Cantabile - Sulechowskie Towarzystwo KulturalneSulechowskie Towarzystwo Kulturalne im. Fryderyka Chopina - chór "Cantabile"

Chór Cantabile powstał 1 października 1982r. przy Sulechowskim Ośrodku Kultury.

Założycielem i jedynym dyrygentem jest mgr Bernard Grupa, zasłużony muzyk odznaczony między innymi Medalem Gloria Artis i nagrodzony przez samorząd lokalny tytułem „Honorowy Obywatel Gminy Sulechów”.

W ciągu 35 lat chór wykonywał wiele utworów wokalnych w tym pieśni z klasyki chóralnej, kolędy, pieśni ludowe, biesiadne oraz współczesne piosenki polskie i zagraniczne.

Chór koncertował w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Holandii, Belgii, Anglii, na Ukrainie, Litwie, Węgrzech i Włoszech. Brał udział w różnych imprezach i festiwalach (Kalisz, Legnica, Będzin, Międzyrzecz, Czerwieńsk). Nagrała samodzielną audycję muzyczną w Radio Zielona Góra a także zaśpiewał w Telewizji Polskiej, która prezentowała dorobek kulturalny województwa zielonogórskiego.

Ważnymi wydarzeniami był koncert na Jasnej Górze w Częstochowie i występ w Bazylikach Rzymskich.

W 2005r. zespół został wyróżniony odznaką „Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego”, w 2012r. „Zasłużony dla Województwa Lubuskiego”, a w 2007 i 2012r. chór otrzymał „Nagrodę Kulturalną Burmistrza Sulechowa”, w 2017 na jubileuszu 35-lecia działalności odznaczony został odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Od kilku lat chór współpracuje z chórem MODERATO Uniwersytetu III Wieku w Zielonej Górze, czego wynikiem są coroczne koncerty w Filharmonii Zielonogórskiej, Teatrze i dawnym zborze sulechowskim.

Aktualnie w 2017r. chór liczy 50 członków, w ciągu 35 lat w chórze śpiewało ponad 150 osób.

KONTAKT

Sulechowskie Towarzystwo Kulturalne (Chór Cantabile)
Aleja Wielkopolska 3
66-100 Sulechów
email: cantabile@sulech.net
Strona Chóru Cantabile na Facebook'u
Chór Cantabile na YouTube

© 2002- 2021 Sulechowskie Strony created by Sulech 22953541 (9)