Cantabile we Lwowie - 2010

W dniach 16-20 sierpnia 2010r. chór Cantabile przebywał na wycieczce turystyczno-artystycznej na trasie Sulechów - Częstochowa - Lwów-Bieszczady-Sulechów.

Już pierwszy etap wycieczki zrobił na uczestnikach (szczególnie tych, którzy po raz pierwszy byli na Jasnej Górze) ogromne wrażenie.

We Lwowie, w Katedrze Łacińskiej chór Cantabile zaśpiewał na mszy świętej, a potem zaprezentował swoje umiejętności wokalne przed licznie zgromadzoną publicznością, która po koncercie zgotowała chórowi wielkie brawa łącznie z atrakcyjnymi propozycjami.

Wszyscy uczestnicy wycieczki z wielkim zainteresowaniem zwiedzali zabytki architektoniczne Lwowa. Na Cmentarzu Łyczakowskim chórzyści składali kwiaty i zapalali znicze na grobach znanych Polaków. Przy grobie Marii Konopnickiej chór zaśpiewał ROTĘ. Nie mniej wzruszeń wywołał widok grobów na Cmentarzu Orląt Lwowskich.

Uczestnicy wycieczki podziwiali wnętrza Opery Lwowskiej, Katedry Ormiańskiej i Przemienienia, oglądali Plac Swobody, Pomnik Adama Mickiewicza, Zamek Królewski, kamienicę Sobieskiego, rynek i kaplicę Boimów.

Po powrocie do Polski zatrzymaliśmy się w Polańczyku. W ciągu dwóch dni podziwialiśmy to, co w Bieszczadach najpiękniejsze: przejazd Małą i Dużą Pętlą Bieszczadzką, Ustrzyki Górne i Dolne, Lutowiska, Wołkowyja, Cisna ze słynną Siekierezadą, Wietlina i Solina ze swoją zaporą. Wielkie wrażenie zrobił widok prawdziwej bieszczadzkiej wypalani węgla i Bieszczadzkie Połoniny . Dużo śmiechu wywołał Chrzest Bieszczadnika i pasowanie na Zakapiora.

W Polańczyku, w miejscu naszego zakwaterowania daliśmy mały koncert dla tutejszych gości.

W drodze powrotnej do domu uczestnicy wycieczki zwiedzili w Komańczy Klasztor sióstr Nazaretanek – miejsce internowania kardynała Wyszyńskiego.

Ten kolejny wyjazd chóru będziemy na pewno długo pamiętać. Mamy nadzieję, że godnie zaprezentowaliśmy na Ukrainie nasze miasto Sulechów.

Danka & BenekWięcej informacji na stronie internetowej.
Komentarze
© 2007- 2021 Sulechowskie Strony created by Sulech 23060549 (21)