Cantabile w Golczewie - 2008

W tym roku po raz drugi i mamy nadzieję, że nie ostatni gościliśmy w Golczewie – urokliwej miejscowości położonej w dolince między jeziorami Szczuczym i Okonim w powiecie kamieńskim. Dni Golczewa to impreza, którą nasz chór miał przyjemność uświetnić swym występem, ale też i pretekst do spotkania z jego mieszkańcami.

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej dali nam odczuć w ciągu tych siedmiu dni naszego pobytu, że są przyjaciółmi chóru. Na długo zachowamy w sercach te piękne sierpniowe wieczory świętując Sierpniówkę Golczewską i Urodziny naszego Przyjaciela. W bajkowych ogrodach echo niosło dźwięki piosenki biesiadnej po błyszczącej od blasku księżyca tafli jeziora daleko daleko daleko.

Jak wspaniale wspólny śpiew
może włączyć tę cudną machinę,
która na jakiś czas może scalić ludzi
w jedną śpiewającą rodzinę.

Przebywając w tamtych okolicach wspólnie plażowaliśmy w Dziwnowie i Międzyzdrojach, zwiedziliśmy ponadto Wapnicę, podziwialiśmy zabytki Kamienia Pomorskiego, Szczecina i Świnoujścia. Każdy chórzysta w Międzyzdrojach musiał zrobić sobie zdjęcie na ławeczce z Gustawem Holoubkiem i „odcisnąć” swoją dłoń w Alei Gwiazd.

Koniec naszego pobytu zbiegł się też w czasie z Urodzinami i Imieninami naszego Maestro. Uczciliśmy je wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Golczewa.

Łzy wzruszenia i salwy śmiechu
z występu kabaretu CANTABILEK
tak cudnie się splatały,
że żadne urodziny innych dyrygentów
tym naszym,
do pięt nie dorastały.

Członkowie chóru Cantabile jeszcze raz serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom Golczewa za wspaniałą atmosferę, wspólne śpiewanie i zabawę. Szczególne podziękowanie składamy Teresie, Eli, Jackowi, burmistrzowi Gminy Golczewo i dyrekcji Zespołu Szkół. Mamy ogromną nadzieję, że wizyty w Golczewie wejdą do kalendarza naszych stałych imprez.

Autor: Ela Giez i Danka Bogdańska

Więcej artykułów o chórze CantabileWięcej informacji na stronie internetowej.
Komentarze
© 2007- 2021 Sulechowskie Strony created by Sulech 23060479 (16)