Rozpoczecie sezonu arystycznego Cantabile 2008-2009

Sezon artystyczny 2009/10 rozpoczęliśmy koncertem z okazji 5-rocznicy reaktywowania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Babimoście.
Podczas uroczystości wręczono chórowi Cantabile medal pamiątkowy Bractwa.

Tradycyjnie na początku października uświetniliśmy po raz dziesiąty inaugurację kolejnego roku akademickiego w PWSZ w Sulechowie.

Pod koniec listopada 2009 roku koncertowaliśmy w kościele pw. Podwyższenia Św. Krzyża w związku z 50-leciem kapłaństwa prałata Antoniego Mackiewicza. Koncert został przyjęty entuzjastycznie. Również tradycyjnie w grudniu śpiewaliśmy dla społeczności sulechowskiej kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej.

Pod koniec grudnia uświetniliśmy koncertem uroczystość 90 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Staramy się również raz w roku śpiewać kolędy poza granicami naszego miasta.

W tym roku koncertowaliśmy dla mieszkańców Bojadeł. Oczywiście były bisy. Tegoroczne kolędowanie zakończyliśmy 1II 09 w kościele pw. Św. Stanisława Kostki.

1 III 09 koncertowaliśmy w Świebodzinie z okazji przyznania trzem obywatelom tego miasta tytułu Honorowego Obywatela.

Chór Cantabile żyje nie tylko śpiewaniem. Pod koniec kwietnia jedziemy/ tym razem jako widzowie i słuchacze/ do Wrocławia na Straszny Dwór Moniuszki. Po drodze oczywiście zwiedzimy opactwo w Lubiążu.

Bernard GrupaKomentarze
© 2007- 2021 Sulechowskie Strony created by Sulech 23060543 (18)