WIECZÓR CHÓRALNY z chórem IBM z Berlina

Dnia 5 X 2009 r w sali widowiskowej SDK odbył się bardzo ciekawy i udany koncert chóru IBM z Berlina oraz chóru Cantabile.
Chór niemiecki to zespół mieszany śpiewający bardzo zróżnicowany repertuar; klasyka chóralna, pop, folk, gospel. Istnieje już 50 lat.
W pierwszej części koncertu wystąpił chór berliński prezentując bardzo różne pieśni oraz solidny warsztat wokalny. Na wyróżnienie w tym zespole zasługuje oryginalna wokalnie i „choreograficznie” solistka śpiewająca gospel.
W drugiej części wieczoru zaprezentował się miejscowy chór Cantabile ( 27 lat istnienia) zyskując jak zwykle ogromny aplauz wśród słuchaczy.
Atrakcją finału koncertu był wspólny śpiew obu chórów, które wykonały cztery pieśni; Ave verum corpus W. A. Mozarta, Vivace andantino, Modlitwa o pokój oraz Bongo, bongo.

W tym momencie na estradzie było około 100 wykonawców. Ogromne wrażenie również wizualne. Drugim finałem wieczoru było spotkanie obu zespołów w kawiarni Delicjusz, gdzie przy wspólnym posiłku i zabawie spędziliśmy dalszą część wieczoru. Teraz Cantabile czeka na oficjalne zaproszenie do Berlina.

W miesiącu sierpniu chór Cantabile po raz trzeci korzystał z uprzejmości władz oraz stowarzyszenia miłośników Golczewa i przebywał w tej uroczej miejscowości w dniach 19- 24. VIII. 09 dając kilka koncertów.

W najbliższym czasie Cantabile uświetni dwie inauguracje roku akademickiego w PWSZ i UTW w Sulechowie.
Natomiast 3 X 2009 koncertujemy w Filharmonii Zielonogórskiej z okazji 15- lecia Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.
Zapraszamy na nasze koncerty.

BernardKomentarze
© 2007- 2021 Sulechowskie Strony created by Sulech 23060529 (15)